uslugi@druk3d.pl
12 307 25 24

Odkryj zastosowania druku 3D w metalu

<strong>Odkryj zastosowania druku 3D w metalu</strong>

Druk 3D z metalu łączy elastyczność projektowania CAD (np. skomplikowanych, bionicznych modeli) z właściwościami mechanicznymi wysokowydajnych stopów metali. W skrócie: technologia DMLS jest idealna do tworzenia w pełni funkcjonalnych prototypów i zastosowań końcowych, niemożliwych do wyprodukowania konwencjonalnymi metodami. Uzyskaj unikalne, wytrzymałe i lekkie części, które sprawdzą się w trudnych warunkach.

Model przedstawiony na fotografiach został wykonany w technologii DMLS (wariant „Standard”), umożliwiającej drukowanie nawet najbardziej skomplikowanych geometrii. Element będzie eksploatowany w temperaturze 300°C.

Szczegóły usługi druku 3D z metalu


Materiał: stal nierdzewna 316L
Tolerancja: ±0.1 – 0.2 mm
Zgodny z normą: 1.4404 oraz ASTM F138

Jakie są cechy wariantów Standard i Performance?

Dostępne materiały

W zależności od miejsca i okoliczności, w której obrabiany wydruk będzie używany, preferowane mogą być różne opcje wykończenia. Niektóre procesy można zastosować, aby model był gładszy lub matowy.

W naszej ofercie posiadamy:

– stop aluminium AlSi10Mg;

– stop tytanu Ti6Al4V

– Inconel 718

– stal nierdzewna 316L

Jakie są cechy charakterystyczne oferowanych metali?

Przy projektowaniu wskazane jest rozważenie wszystkich możliwych technologii prototypowania i produkcji. Tradycyjne procesy obróbki metali były udoskonalane przez wieki. Ich wymagania i ograniczenia są głęboko osadzone w sposobie, w jaki podchodzimy do projektowania.

Druk 3D z metalu pozwala skrócić wprowadzanie produktów na rynek. Inżynierowie stają przed nie lada wyzwaniem przeniesienia komponentu z koncepcji do produktu, który jest często żmudnym procesem i musi być dokładny, powtarzalny oraz dobrze udokumentowany. Technologie addytywne umożliwiają tworzenie setek iteracji i wykorzystanie sztucznej inteligencji przy projektowaniu skomplikowanych geometrii, zapewniając szybki proces projektowy bez komplikowania etapów procesu walidacji i regulacji.

Chociaż pełne uprzemysłowienie technologii druku 3D z metalu rozpoczęło się stosunkowo niedawno, jest to jedna z najszybciej rozwijających technologii addytywnych. 

Wdrożenie usług druku 3D na wczesnym etapie pozwala wykorzystać wszystkie zalety tej technologii bez ponoszenia wysokich kosztów wejścia, równocześnie dając wystarczającą ilość czasu na odpowiednie przygotowanie infrastruktury projektowej i produkcyjnej oraz bieżącą walidację zmian projektowych. Dzieje się to przez to, że materiały, które są używane w tej technologii mają takie same właściwości, co elementy wytwarzane konwencjonalnymi metodami obróbki.

To samo dotyczy wiedzy procesowej, możliwości projektowych i oprogramowania, a także kontroli procesu i jakości. Wszystko to można uzyskać, zlecając usługę specjalistom z firmy CadXpert, którzy opracują optymalną strategię, zwiększającą Twoją przewagę konkurencyjną oraz pozwoli projektować produkty lepiej i szybciej.

Profesjonalne usługi druku 3D

Skontaktuj się z naszym specjalistą, który dobierze odpowiedni materiał oraz pomoże w kwestiach optymalizacji projektu.

Skontaktuj się z naszą specjalistką

Karina Guzdek
Inżynier druku 3D
+48 883 044 448
karina.guzdek@druk3d.cx

Powiązane posty